Meclis Mah. Atatürk Cd. No: 55, 34785 Sancaktepe/İstanbul
(0216) 622 69 70
info@kilitlipolikarbon.com

Danpalon Kilitli Polikarbon Levhalar

Danpalon Kilitli Sistem Polikarbon, Polikarbon Çatı Kaplama

Danpalon Kilitli Polikarbon Levhalar

Plaka kalınlıkları 8,10, 12 ve 16 mm, standart uzunluğu 12 metre, genişliği 60 veya 104 cm olan ve yanal üst çift tırnakları polikarbonat kilit veya alüminyum konnektörler ile birleştirilen, polikarbonat hammaddeden çekilmiş gündüz aydınlatma sistemidir. Çatı (üst ışıklandırma) ışıklığı, cephe kaplama ve cephe giydirme amacına yönelik kullanılan, tek hücreli ve çok hücreli yapıya sahip olan danpalon kilitli polikarbonat levhalar, polikarbonat hammaddeden çekilen düz veya eğik, gün ışığı alma sistemi olarak uygulanmaktadır.

Mükemmel Dayanıklılık ve Isı Yalıtımı: Kilitli danpalon panelleri eşsiz ve yenilikçi bir kalıp teknolojisiyle üretilmiş olup piyasadaki diğer birçok plakadan on kat daha fazla hücre içerir. Kiriş destekleri fazla aralıklı olmadığından müşteriler yarı saydamlığın ve gücün en iyi bileşiminin keyfini çıkarır. Paneller %100 sızdırmaz özellikleriyle darbelere karşı son derece dirençlidir ve ısı yalıtımı sağlar. Fabrikaların çatıdan doğal olarak ışıklandırılmaları genellikle çatının %25’ini kapsar. Geleneksel inşaat malzemelerinin kullanıldığı yapılarda özellikle uygulamadan kaynaklanan nedenlerden dolayı birkaç yıl içinde karşımıza yüksek ısı kayıpları sorun olarak çıkmaya başlar. Danpalon ile ısı kayıplarını ve izolasyon problemlerinizi çözen ve uzun yıllar içinde artı değer kazandıran bir üründür.

Üstün Işık Yayılımı: Microcell yapı doğal ışığı dengeli biçimde dağıtarak hoş bir ortam yaratır. Gün ışığı mimarisi uygulamalarına özgü tasarımda, kirişlerin birbirine çok yakın olması sayesinde üstün ışık kalitesi elde edilerek benzersiz pırıldama sağlanır ve böylece ışık başka hiçbir malzemeyle mümkün olmayacak bir şekilde yansıtılıp dağıtılır.

Yüksek Isı Yalıtımı, Hava Koşullarına Karşı Direnç: Kilitli sistem tasarımında daha çok hücre ve daha çok tabaka olduğundan panelin ısı iletkenliği de oldukça düşüktür. Dikey destekler birbirine yakın olduğundan, darbelerin ve dolu yağışlarının vereceği hasara çok dayanıklıdır. Hücre yoğunluğunun fazla olması mekanik özelliklerini güçlendirerek sertliğini arttırır. Geleneksel çatı malzemelerinin kırılması veya çatlaması, değiştirmek için gerekli zaman ve masraf sorunlarını beraberinde getirir. Danpalon malzemenin kırılmama özelliği her türlü fırtına, dolu, kar gibi hava etkenlerinden hatta kötü niyetli saldırılardan bile etkilenmez.

Yüksek Enerji Tasarrufu: Çok katlı yapısı ve içinde hava boşluğu kanalları ile diğer inşaat malzemelerine göre %50 daha etkili ısınmasıyla enerji problemlerinizi çözer.

Montaj Kolaylığı: Işıklık malzemesi; polikarbonat veya alüminyum konnektörler ile birleştirilebilir. Işıklık malzemesinin aksesuarları içerisinde beton, ahşap, çelik veya alüminyum çerçevelerden sabitleme elemanları yer almaktadır.

Geniş Renk Seçeneği: Yüksek ışık geçirgenliği geniş renk alternatiflerine göre değişkenlik göstererek çok estetik ve fonksiyonel çözümler sunar.